25 فایده مصرف چای شاهسوند برای زنان باردار در ماه های نخست بارداری

چای سیاه سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند فلاونوئیدها است که با رادیکال های آزاد موجود در بدن ما مبارزه می کند، موادی که باعث پیری سلولی می شوند.

چای شاهسوند علاوه بر مقابله با رادیکال های آزاد، سیستم قلبی عروقی را سالم نگه می دارند و برخی مطالعات نشان می دهد که از آنتی اکسیدان ها برای پیشگیری از سرطان استفاده می شود.

این دمنوش به دلیل داشتن تانن بر ناراحتی های روده ای اثر درمانی دارد.

در صورت اسهال عالی و برای افراد مبتلا به آسم بسیار مفید است، زیرا این چای راه عبور هوا را گسترش می دهد و به آنها اجازه می دهد راحت تر نفس بکشند.

چای سیاه سرشار از تانن و سایر مواد شیمیایی است که تاثیر مثبت و آرامش بخشی بر سیستم گوارشی بدن دارد.

با توجه به مطالعه ای که در سوئیس انجام شد، مشخص شد افرادی که چای سیاه مصرف می کنند می توانند سطح کلسترول بد خود را که مسئول سکته مغزی و حملات کشنده است، کاهش دهند.

چای

بنابراین نوشیدن چای خطر تشکیل لخته های خون در ناحیه مغز را تا 21 درصد کاهش می دهد، همچنین مشخص شده است که افرادی که روزانه 3 تا 4 فنجان چای سیاه می نوشند نسبت به افرادی که حداقل مقدار آن را مصرف می کنند در معرض خطر کمتری برای مشکلات قلبی قرار دارند.

نوشیدن چای سیاه یا سبز به زنان کمک می کند تا از رشد سرطان سینه جلوگیری کنند، به ویژه زنان در مرحله قبل از یائسگی.

چای همچنین به افزایش سطح هورمون های گلوبولین در طول چرخه قاعدگی کمک می کند.

وجود تافلاوین در چای سیاه سلول های غیرطبیعی بدن را قبل از اینکه آسیب بیشتری وارد کنند یا به سلول های سرطانی تبدیل شوند، از بین می برد.

چای سیاه به لطف وجود کافئین، اثرات محرکی برای ذهن و تمرکز نیز دارد.