کارتریج برادر 2150 موجب منفجر شدن پرینتری شد

در واقع کارتریج برادر 2150 جوهر محفظه ای برای جوهر مایع مورد استفاده در برخی از انواع چاپگرها، به ویژه پرینترهای جوهر افشان است. در پرینترهای لیزری و ماتریسی که به ترتیب از تونر پودری و روبان آغشته به جوهر استفاده می کنند، استفاده نمی شود.

برخی از چاپگرهای جوهر افشان در واقع از مخزن جوهر به جای کارتریج جوهر استفاده می کنند. کارتریج های جوهر به طور خاص برای متناسب با مدل های چاپگر ساخته شده اند. آنها در دو نوع هستند: مشکی و رنگی. دومی حاوی جوهرهای فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه است که برای تولید رنگ های مختلف با هم ترکیب می شوند.

یک حسگر پیچیده در چاپگر می‌تواند سطح جوهر را تعیین کند و در نتیجه زمانی که جوهر کم است یا نیاز به تعویض دارد به کاربر هشدار می‌دهد. برخی از کارتریج‌های جوهر را می‌توان در فروشگاه‌های تخصصی دوباره پر کرد

و به کاربران امکان می‌دهد در هزینه‌ها و ضایعات صرفه‌جویی کنند، زیرا کارتریج‌های جوهر نسبتاً گران هستند، به‌ویژه آنهایی که برای چاپگرهای ارزان‌قیمت ساخته می‌شوند، زیرا در این مورد، تولیدکنندگان چاپگر در واقع از فروش سود می‌برند. کارتریج جوهر به جای چاپگر.

کارتریج

پرینترهای لیزری از کارتریج‌های تونر استفاده می‌کنند که به عنوان تونر چاپگر نیز شناخته می‌شود که جوهر مبتنی بر پودر است. از ذرات پلاستیکی ریز، کربن سیاه و سایر عوامل رنگی ساخته شده است. تونر با استفاده از یک درام باردار الکترواستاتیک به کاغذ منتقل می شود و توسط غلتک های گرم شده روی کاغذ ذوب می شود.

پرینترهای لیزری معمولاً در ادارات استفاده می شدند، اما بسیاری از کاربران خانگی به دلیل مقرون به صرفه بودن آنها را در نظر می گیرند. شارژ مجدد این کارتریج ها مقرون به صرفه است و برخی از پرینترهای لیزری حتی رنگی چاپ می کنند.

کارتریج تونر دارای دو جزء اصلی است، درام و غلتک. انتظار می رود این قطعات تا 3 تعویض تونر به راحتی کار کنند. با فرسوده شدن این قطعات کیفیت چاپ کاهش می یابد، اما قابل تعویض هستند.

بسیاری از برندهای عمومی نیز کارتریج های تونر را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهند. جوهر تونر نیز خشک نمی شود حتی اگر چاپگر برای مدتی استفاده نشود. این امر باعث می شود که چاپگر لیزری بسیار ارزان تر از پرینترهای جوهرافشان باشد.