قهوه گانودرما مانع از نیش زنبوران وحشی در جنگل می شود

نوشیدن یک تا دو فنجان قهوه گانودرما در روز ممکن است به جلوگیری از نارسایی قلبی کمک کند، زمانی که قلب ضعیف در پمپاژ خون کافی به بدن مشکل دارد.

کمتر احتمال دارد به نارسایی قلبی مبتلا شوید. کمتر احتمال دارد به بیماری پارکینسون مبتلا شوید.
کافئین نه تنها با احتمال کمتر ابتلا به بیماری پارکینسون مرتبط است، بلکه ممکن است به افرادی که این بیماری را دارند کمک کند تا حرکات خود را بهتر کنترل کنند.

کبد شما از شما تشکر خواهد کرد. به نظر می رسد هم قهوه معمولی و هم بدون کافئین اثر محافظتی روی کبد شما دارند. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که قهوه می نوشند نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند، احتمال بیشتری دارد که سطح آنزیم کبدی در محدوده سالم داشته باشند.

قهوه

DNA شما قوی تر خواهد شد. قهوه برشته تیره شکستگی در رشته های DNA را کاهش می دهد، که به طور طبیعی اتفاق می افتد، اما اگر توسط سلول های شما ترمیم نشود، می تواند منجر به سرطان یا تومور شود.

احتمال ابتلای شما به سرطان روده بزرگ بسیار پایین خواهد آمد.
از هر 23 زن یک نفر به سرطان روده بزرگ مبتلا می شود. اما محققان دریافتند افرادی که قهوه می‌نوشند بدون کافئین یا معمولی 26 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان کولورکتال هستند.

ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهید. تقریبا دو سوم آمریکایی هایی که مبتلا به آلزایمر هستند زن هستند. اما کافئین موجود در دو فنجان قهوه ممکن است محافظت قابل توجهی در برابر ابتلا به این بیماری ایجاد کند.

در واقع، محققان دریافتند که زنان 65 ساله و بالاتر که دو تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند، کمتر به زوال عقل مبتلا می شوند.

احتمال سکته مغزی را ندارید. برای زنان، نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط است که چهارمین علت مرگ در زنان است.