عرقیات گیاهی سرد مزاج مردی رااز گرمازدگی نجات داد

 یکی از گیاهان عرقیات گیاهی سرد مزاج نعنا می باشد. فواید عرق نعنا بسیار زیاد است، زیرا نعناع دارای فواید آنتی بیوتیکی طبیعی است و حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

یکی از عصاره های سنتی عصاره نعناع فلفلی است.این عصاره گیاهی را می توان به صورت خوراکی نیز مصرف کرد و می توان آن را به صورت موضعی با روغن های حامل استفاده کرد.

در طب سنتی در بسیاری از کشورها از عرق نعناع برای درمان مشکلات روده و معده و حتی درمان برخی عفونت های گوارشی استفاده می شود که حتی استشمام عطر تند این عرق می تواند در درمان برخی از مشکلات ریوی مفید باشد.

درد عضلات و مفاصل را تسکین می دهد: نعناع دارای خواص آرام بخش، ضد درد و ضد اسپاسم است، این فواید در کاهش دردهای عضلانی و مفاصل بسیار مفید است، این خاصیت را می توان در مصرف خوراکی و موضعی برای کاهش درد مفاصل ناشی از بیماری ها مشاهده کرد.

عرقیات

می توانید یک قاشق چایخوری نعناع فلفلی را با همان مقدار روغن اسطوخودوس و کمی روغن اکالیپتوس مخلوط کرده و به محل درد بمالید و با یک پارچه تمیز بپوشانید و بعد از یک ساعت بشویید.

به درمان مشکلات سینوسی کمک می کند: استشمام بوی عرق نعنا می تواند به درمان مشکلات و عفونت های سینوسی و درمان خارش گلو کمک کند و می توانید از این خاصیت برای کاهش علائم سرماخوردگی و آنفولانزا و باز کردن مجاری تنفسی استفاده کنید.

تحقیقات نشان داده است که ترکیبات موجود در این گیاه دارویی دارای خواص آنتی اکسیدانی، آنتی بیوتیک طبیعی و ضد ویروسی بوده و می تواند در درمان عفونت های تنفسی بسیار مفید باشد.از این گیاه می توان برای کاهش علائم آسم، سینوزیت و برونشیت استفاده کرد. خواص ضد احتقان.

حساسیت های فصلی را کاهش می دهد: این داروی گیاهی دارای خواص ضد التهابی و تسکین دهنده است و رایحه نعناع می تواند علائم آلرژی فصلی را کاهش دهد.

و برای استفاده از این خاصیت توصیه می شود دو قاشق غذاخوری نعناع را به آب اضافه کرده و بگذارید تا هوا بخورد، همچنین می توانید به آن اضافه کنید. کمی اسانس اکالیپتوس و اسطوخودوس به آن.