بازار پخش ظروف یکبار مصرف گیاهی کیلویی

بازار پخش ظروف یکبار مصرف گیاهی کیلویی به صورت آنلاین افزایش یافته است و مشتریان می توانند به راحتی در هر نقطه ای از کشور که ساکن هستند محصول را تهیه کنند ظروف یکبار مصرف گیاهی از مواد گیاهی مانند سیب زمینی، ذرت، نشاسته، گندم، گلوتن، موم عسل و روغن های گیاهی تولید می شوند به همین دلیل سالم ترین ظروف یکبار مصرف شناخته شده اند.

بازار پخش ظروف یکبار مصرف گیاهی کیلویی

ظروف یکبار مصرف گیاهی محافظ سلامت انسان

ظروف یکبار مصرف گیاهی محافظ سلامت انسان

ظروف یکبار مصرف گیاهی محافظ سلامت انسان می باشند چون با مواد کاملا طبیعی ساخته شده اند و شما می توانید انواع مواد غذایی و نوشیدنی های داغ را داخل آن ها بریزید و میل بفرمایید علاوه بر این ظروف یکبار مصرف گیاهی را می توانید داخل مایکروفر در دمای بین 90 تا 100 درجه سانتی گراد بگذارید بدون این که آسیب ببینند و همین باعث شده خرید آن ها رونق فراوانی پیدا کند.

بین 3 تا 6 ماه طول می کشد تا ظروف یکبار مصرف گیاهی تجزیه شوند که بسته به رطوبت، فشار و دما متفاوت است که این می تواند به حفظ محیط زیست کمک شایانی نماید و می توانند دمای بین 20 تا 100 درجه را تحمل کنند همان طور که قبلا اشاره کرده ایم یکی از موادی که در تولید ظروف گیاهی یکبار مصرف استفاده می شود موم عسل می باشد که موجب شده براق و نرم شوند علاوه بر این استفاده از فیبر سلولزی در ساخت آن ها هم سبب گردیده تا ظروف استحکام بالایی پیدا کنند.

توزیع عمده ظروف یکبار مصرف گیاهی کیلویی

توزیع عمده ظروف یکبار مصرف گیاهی کیلویی

توزیع عمده ظروف یکبار مصرف گیاهی کیلویی در مدل و اندازه های مختلفی به صورت آنلاین انجام می شود تا استفاده کنندگان بتوانند به راحتی این نوع محصولات را تهیه کنند علاوه بر این توزیع ظروف یکبار مصرف گیاهی به دلیل مزیت های فراوانی که دارد افزایش یافته است که به گزینه های زیر می توان اشاره کرد:

  • این ظروف می توانند به صورت مستقیم خوراک دام و طیور شوند.
  • چون هیچ گونه مواد شیمیایی در ساخت آن ها استفاده نشده است برای سلامتی هیچ ضرری ندارند و شما می توانید با خیال راحت غذاهای داغ و چرب را داخل آن ها بریزید و استفاده کنید.
  • حداکثر شش ماه طول می کشد که در طبیعت تجزیه شوند که این می تواند کمک بزرگی به حفظ محیط زیست کند.
  • در برابر حرارت مقاومت بالای دارند بهترین ظروف برای مواد غذایی چرب و داغ می باشند.
  • برای تولید آن ها نیازی به هیچ گونه مواد نفتی نمی باشد.
  • کیفیت، استحکام، دوام و طول عمر بالایی دارند.
  • تمام استاندارد های بهداشتی و سلامتی در تولید آن ها رعایت شده است و در انواع مختلفی مانند لیوان، بشقاب و…. تولید می شوند.